Ekonomi

Türkiye Finans, ETİKA 2022 Türkiye Etik Ödülleri’nde 5. kez ödüle layık görüldü

Türkiye Finans, Etik Değerler Merkezi (EDMER) tarafından düzenlenen ve etik değerlere değer veren şirketlerin ödüllendirildiği “ETİKA 2022 Türkiye Etik Ödülleri” organizasyonunda, uluslararası etik standartlara uygunluğu nedeniyle 5. kez ödüle layık görüldü.

Türkiye Finans’tan yapılan açıklamaya göre banka, EDMER’in etik ve iş ahlakı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 11 yıldır düzenlediği organizasyonda, ilgili tüm kriterlerde uluslararası etik standartlara uyum sağlayarak ödüle layık görüldü.

Banka, son ödülle toplamda 5’inci kez Türkiye’nin en etik şirketleri arasına girmeyi başardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans İç Denetim ve Mevzuat Uyum Müdürü Hasan Çevik, iş ahlakı ve etik değerlerin bankanın kurum kültürünün en değerli varlıkları arasında yer aldığını belirterek, şunları söyledi:

“İnsan odaklı bankacılık anlayışımız çerçevesinde bu değerlere bağlılığımızla daha iyi sonuçlar yaratacağımızı biliyor ve çalışmalarımızı bu hedefle sürdürüyoruz. Bankamızın yürüttüğü iş süreçlerinin aynı seviyede olması bizi gururlandırıyor.” ilkelerinden taviz vermeden etik bankacılık anlayışıyla Etik Değerler Merkezi gibi saygın bir kuruluş tarafından takdir edilmektedir. Bugüne kadar da böyle olmuştur. “Bundan sonra da ülkemizin rol model kurumları arasında yer almaya devam edeceğiz. Etik değerlerimizi koruyarak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu