Teknoloji

Google Chrome 3 yeni yapay zeka özelliğine kavuştu

Krom M121 Google, tarayıcının kullanımını kolaylaştıracak yeni üretken yapay zeka özelliklerini sunmaya başladı. Yeni özellikler arasında bir sekme düzenleyici, metin taslağına yardımcı olacak bir yazma asistanı ve tarayıcıdaki çizimleri ve temaları özelleştirme seçeneği yer alıyor. Bu özellikler şu anda ABD’deki Mac ve Windows PC kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir.

Sekme Düzenleyicide yerleşik yapay zeka , Chrome otomatik olarak pencerelerinizdeki tüm açık sekmeleri sınıflandırmanın yollarını önerecek ve size küme oluşturma seçeneği sunacaktır. ‘Benzer Sekmeleri Düzenle’ seçeneğine tıkladığınızda yapay zeka açık sayfaları konulara göre bir araya getirebilecek. Örneğin alışverişle ilgili tüm sekmeler bir araya toplanıp yapay zeka uygun bir isim önerecektir.

Ancak Chrome’un yeni metin asistanının bazı yararlı uygulamaları da olacak. Araç, kullanıcıların Google incelemeleri veya sosyal medya gönderileri de dahil olmak üzere metin taslağı oluşturmasına yardımcı olacak deneysel bir araç olarak sunulacak.

Her ne kadar Mail veya Dokümanlar gibi pek çok Google uygulamasında özelleştirme yeni bir şey olmasa da artık Chrome’da da tarayıcının görsellerini kişiselleştirebileceksiniz. Bunu yapmak için yan paneldeki ‘Chrome’u Özelleştir’ düğmesini seçmeniz ve Yapay zekaya sizin için bir tema oluşturmasını söyleyin Gereklidir. Üstelik yapay zekanın oluşturduğu tema seçenekleri, seçim yapılmadan önce önizlenebiliyor.

Beklendiği gibi bu yeni araçlar, Microsoft’un yapay zeka destekli Bing motoruna rakip olacak. Ancak Chrome hala ABD tarayıcı pazar payına büyük bir farkla hakim durumda ve Bing çoğunlukla Firefox ve Opera gibi rakiplerinin oldukça altında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu