Haber

Balıkesir Takımları Depremzedeler İçin Dostluk Maçı Oynadı

Tüm geliri depremden etkilenen vatandaşlara bağışlamak amacı ile oynanan Ayvalıkgücü Belediye. sporve 1966 Edremit spor bir dostluk maçında; Her iki takımın taraftarları da tribünlerden “Türkiye tek yürek” açıklaması yaptı.

Ayvalık Hüsnü Uğural Stadı’nda oynanan karşılaşmada iki ezeli rakibin taraftarları ve ebedi dostluk grubu tek yürek oldu. Karşılaşmayı CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve her iki belediyenin meclis üyeleri izledi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Bu depremlerde çok canımızı kaybettik. Acımız çok büyük. Allah bir daha böyle acılar yaşamasın. Böylesine anlamlı bir karşılaşma düzenleme teklifimize olumlu yanıt verdi.1966 Edremit sporMaçın tüm biletlerini satan kulüp yöneticilerine, Edremit ve Ayvalık halkına şükranlarımı sunuyorum.”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da afetin yaralarını sarmak için düzenlenen yarışmanın örnek teşkil etmesi temennisinde bulunarak, “Türkiye depremzedeler için tek yürek oldu. Tabii ki büyük bir camia. spor Toplum bu duruma kayıtsız kalamazdı. Böylesine anlamlı bir maç için teklifte bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e teşekkür ederiz. Böyle bir etkinliği düzenleyerek taraftar desteği ile ortaya çıkan bu ortak enerjinin aynı şevkle devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-camliyayla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu